Jak pečovat o Hinoki dřevo

Dřevěné lodičky od kiko+ jsou vyrobeny z cypřiše Hinoki z Hirošimy v Japonsku. Hinoki cypřiš je prastaré dřevo s čistícími, antimikrobiálními vlastnostmi a opojnou vůní. Po staletí se používá v japonských koupelích, což z něj dělá ideální druh dřeva pro hračku do vany.

hracka_do_vany_odolna_proti_plisni

Ale jako každý vzácný přírodní materiál vyžaduje zvláštní péčiZabere to jen několik minut a pokud dodržíte všechny jednoduché pokyny, zůstanou s Vámi Vaše lodičky velmi dlouho. 

srdcicko_odrazka Po každém použití důkladně otřete lodičku suchým hadříkem a nechte uschnout na vzduchu na dobře větraném místě.

srdcicko_odrazka Vyhněte se přímému slunečnímu záření.

srdcicko_odrazka Přestože hinoki je přirozeně odolný vůči vlhkosti, nemělo by se nechávat delší dobu máčet ve vodě. To může způsobit vznik plísní a černých skvrn nebo vést k trvalému poškození dřeva.

hracky_do_vody_lodicka

Abyste si mohli vychutnat přírodní aroma Hinoki, bylo dno lodi ponecháno bez úpravy. V průběhu času mohou neošetřené hinoki emitovat speciální pryskyřici zvanou „Yani“. I když může být mírně lepkavá a může vypadat jako změna barvy, není to pro hračku škodlivé. Naopak, tento esenciální olej je zdrojem výrazné citrusové vůně Hinoki. 

A to je vše! Přejeme Vám zábavné vodní hrátky! 

Líbí se Vám článek?  Sdílejte ho se svými přáteli na Facebooku a pomozte jim se tak dozvědět více informací o dřevě Hinoki