Stavebnice MODU: Co dnes postavím?

Tým snílků, designerů a tvůrců se sídlem v Kodani, které spojuje jeden cíl - vytvářet hravé a udržitelné hračky, které splňují rostoucí potřebu motorických dovedností. Přečtěte si, v čem je stavebnice MODU tak výjimečná. 

modu-stavebnice-v-zivotni-velikosti

Hra s otevřeným koncem

MODU sní o budoucnosti, kde se děti budou rozvíjet a budou nás moci inspirovat prostřednictvím větší představivosti a otevřené, aktivní hry.

S množstvím her na tabletech a počítačích se rozvoj hry a základních motorických dovedností stává stále méně nápaditým a pasivním. To je na škodu, protože stimulace aktivity a motorických dovedností tvoří základ fyzického, jazykového a sociálního učení našich dětí. V MODU jsou odhodláni změnit tento smutný trend s hračkou, která naplňuje potřebu tvořit, je nápaditá a nabádá děti, aby si hrály aktivně za použití celého těla.

MODU stavebnice je vždy k dispozici pro spontánní hraní se všemi členy rodiny – a funguje bez ohledu na věk, pohlaví a kulturu. MODU je skvělé pro společnou hru ve všech věkových kategoriích, mezi dětmi i dospělými. V MODU tomu říkají herní smyčka a každý může být její součástí: představovat si, stavět, hýbat a stále dokola. 

stavebnice-modu-v-zivotni-velikosti

Udržitelnost a normy

MODU vybírá vysoce kvalitní materiály, které zároveň zajišťují udržitelnou budoucnost. Používá 100% recyklovatelný ABS plast, netoxickou pěnu EVA a dopravu šetrnou k CO2. Všechny materiály jsou 100% bez ftalátů a BPA a jsou průběžně testovány a schvalovány podle přísné evropské normy pro hračky — EN71. Protože jsou materiály plně recyklovatelné, doporučujeme, abyste své komponenty MODU roztřídili, jakmile je budete chtít vyhodit.

Zdraví, bezpečnost a dopad na životní prostředí jsou pro MODU klíčové.

deska-prolezacka-zebrik-s-deskou

Stavebnice MODU je udržitelná více způsoby. Děti obvykle přerostou své hračky – zvláště v raných letech, kdy se učí základní motorické dovednosti. Proto je MODU navrženo tak, aby bylo skutečně multifunkční. To znamená, že když vaše dítě přeroste jeden výtvor, snadno postaví další.

MODU je přizpůsobené věku a je díky tomu ztělesněním udržitelných hračekhračka s dlouhým životním cyklem, která zůstává relevantní po mnoho let. MODU je zábavné pro děti od 6 měsíců (je ale vhodné přímo od narození) až do 6 let. Jak v MODU říkají: „Hračka, která vám pomáhá růst a roste s vámi“

tavebnice-modu-dreamer-curiosity-explorer-kit

Výroba

MODU se vyrábí prostřednictvím dvou pečlivě vybraných výrobců hraček v Dánsku a na Dálném východě. Oba partneři dodržují dánské standardyetické hodnoty MODU týkající se lidských práv, pracovního práva, boje proti korupci a životního prostředí.

MODU své závody pravidelně navštěvuje a využívá důvěryhodné agenty, aby výrobci dodrželi vysoká očekávání kvality. MODU si přísně vybírá své partnery, kteří neustále přebírají iniciativy ke snížení své ekologické stopy a vyrábějí udržitelné hračky.

stavebnice-modu-vyroba

Design

MODU navazuje na tradici skandinávského designu hraček, kde je funkcionalismus, udržitelnost a estetika na prvním místě. Designéři MODU ví, že hračky mohou být v rozporu s moderními minimalistickými domácnostmi, a proto je stavebnice v nenápadné světle šedé barvě.

Aby dětem dodali zábavný, kontrastní prvek, zvolili pro spojovací kolíky stavebnice hravé barvy.

detska-stavebnice-modu_1

Ocenění

Stavebnice MODU získala řadou ocenění za design, včetně tří významných ocenění během prvního roku uvedení na trh:

V květnu 2019 bylo MODU jedním z finalistů Danish Design Awards v kategorii „Zdravý život“. Účelem této ceny je demonstrovat potenciál designů, které zlepšují naše duševní nebo fyzické zdraví.

stavebnice-v-zivotni-velikosti-modu

Jedním z největších úspěchů je výhra mezinárodně uznávané ceny Red Dot Design Award v kategorii „Produktový design“. Ocenění odkazuje na vysokou kvalitu designu a udržitelnost produktu. Cena byla udělena v červenci 2019 a MODU bylo prezentováon v Red Dot Design Museu, největším muzeu současného designu.

Dalším velkým úspěchem bylo získání ceny Innovation Award 2019 na německém veletrhu hraček Kind Und Jugend. Pečlivě hodnocené oblasti byly design, bezpečnost, inovace a kvalita produktu.

stavebnice-modu

Stavebnici MODU koupíte tady >>

Dozvěděli jste se dnes něco nového? Sdílejte článek se svými přáteli a pomozte i jim načerpat nové informace. 

autor-clanku