Zvětšuje se dudlík BIBS?

Přišlo Vám někdy, že po uplynutí nějaké doby, co Vaše miminko používalo dudlík značky BIBS z přírodního kaučuku, se změnila jeho velikost? Kaučuková savička je najednou dvakrát taková v porovnání s úplně novým dudlíkem BIBS. Je to v pořádku? Nedostala jsem vadný cumlík? 

Je to naprosto v pořádku! Jelikož kaučuk je přírodní materiál, je přirozené, že postupem času se různě natahuje. Tím, jak Vaše miminko usilovně cumlá, kaučuk se natahuje a tím pádem zvětšuje savička dudlíku objem. 

zvetseni_dudliku_bibs

Nemusíte se tedy bát, že byste Vašemu děťátku dali něco špatného a mít výčitky, že jste si toho všimli, až po delší době. V momentě, kdy jste Vašemu miminku podávali nový dudlík BIBS, měl svůj standardní rozměr. 

Cumlík BIBS Vám vlastně tímto (zvětšením) říká, že je možná čas na jeho výměnu. Nezapomeňte, jelikož kaučuk, ze kterého je vyroben, je přírodní materiál, musíme dudlíky BIBS měnit častěji. Výrobce doporučuje výměnu cca po 6 týdnech. Brát v potaz však musíte také to, jak moc je dudlík zaměstnán. Cumlík, který slouží například pouze pro uspávání miminka vydrží déle, než dudlík, bez kterého se miminko neobejde. 

zvetsuje_se_dudlik_bibs_objem