Jaký tvar dudlíku vybrat pro Vaše miminko?

Hned na začátku bychom chtěli říci, že tento článek nemá za žádných okolností nikoho poučovat. Každé miminko je unikátní a má také své specifické potřeby. Proto nelze říci, že některý tvar dudlíku je lepší, než ten druhý, neboť každé dítě dá přednost něčemu jinému. 

I Vy jako rodiče budete mít postupem času od dudlíku jiná očekávání a nároky.  Pojďme se tedy spolu podívat na druhy dudlíků, které máme pro Vás v nabídce a zjistit, který bude pro ten Váš poklad nejvhodnější. 

jaky_dudlik_vybrat_pro_novorozence
DUDLÍK BIBS COLOUR

Kulatý tvar savičky

Cumlík je opatřen kulatou savičkou, která svým tvarem i velikostí připomíná matčinu bradavku, což v miminku vyvolá pocit bezpečí a komfortu. 

Sací část má zabudovaný vzduchový ventil, který odvádí vzduch a pomáhá tak, aby měla savička přírodní tvar matčina prsa. 

Cumlíky BIBS Colour jsou dlouhodobě doporučovány porodními asistentkami, které tvrdí, že tyto dudlíky podporují kojení a správnou techniku sání dítěte. 

BIBS Colour pořídíte ve velikosti 1 (od narození do 6. měsíců), ve velikosti 2 (od 6. měsíců do 18. měsíců) a ve velikosti 3 (od 18.měsíců).

koupite_zde

jaky_dudlik_je_nejlepsiDUDLÍK BIBS COUTURE 

Ortodontický tvar savičky

Savička cumlíku je anatomicky tvarovaná, díky čemuž bude vhodnou volbou pro dětskou čelist a dáseň. 

I tento dudlík napodobuje matčino prso při kojení. Ortodontický dudlík se díky svému tvaru skvěle přizpůsobí ústům dítěte a sníží tím tlak na zuby i celou čelist.

Sací část dudlíku je nahoře zakřivená, aby přirozeně přilnula k patru. Zkosený hrot zase zajistí správné umístění jazyka. 

Ortodontický cumlík BIBS Couture pořídíte ve velikosti 1 (od narození do 6. měsíců) a ve velikosti 2 (od 6. měsíců).

koupite_zde

Jak anatomický dudlík, tak i ten s kulatou savičkou jsou oba vyrobeni ze 100% přírodního kaučuku, který se vyrábí z mízy stromu Hevea. Jedná se o mimořádně pružný a měkký materiál, který je odolný proti vytvoření trhlinek. Chuť přirodního kaučuku je také miminky přirozeně preferována před syntetickými materiály jako je kupříkladu silikon.

zdroj: bibsworld.com

Pokud byste se raději poradili, neváhejte a kontaktujte maminku Nelu, majitelku malylojzo.cz, která Vám ráda poradí s tím, jaký dudlík vybrat pro Vaše miminko. 

maminka_nela