Eperfa: Láska k přírodě a své zemi

Bujné lesy na svahu.
Podzimní listí v tisících barvách.
Ptačí stopy ve sněhu.
Brouci, liščí doupě a houby po dešti.

Velké modré jezero s vůní rákosu.
Líně se plavící lodičky v západu slunce.
Staré domy na kopcích vinic.
Nikdy nekončící léto.

Všechny tyto zážitky a scenérie jsou promítnuty do hraček Eperfa. Maďarské hračky jsou inspirované krajinou a divokou přírodou v okolí Budapešti a neustále se měnícím jezerem Balaton. Věnují se tzv. pomalému dětství (slow childhood), kdy děti mohou svobodně zkoumat a věnovat čas pozorování. 

Hračky mají za cíl oživit vzpomínky na dětství rodičů a umožnit jim tak vrátit se zpět a prožít tyto kouzelné chvilky společně s jejich dětmi.

Kromě přírody jsou hračky inspirovány jedinečným a originálním způsobem myšlení dětí. Způsobem, jakým vidí ve věcech jednoduchost a jejich schopností naučit nás zpomalit a vychutnat si přítomný okamžik. 

drevene-hracky-originalni

Naše Linda s baterkou Eperfa

Udržitelný design

Při přemýšlení o nové hračce nalézá Eperfa inspiraci v tom, co je obklopuje - zvířata, rostliny a krajina.

drevene-hracky-udrzitelna-vyroba

První návrhy hraček

Eperfa jsou čisté tvary a svěží barvy, jednoduchý a nadčasový design. Vše je dělané tak, aby do sebe vizuálně zapadalo.

rucne-delane-drevene-hracky

Zvířátka před finálním dokončení barvou

Při navrhování hraček oslovuje Eperfa odborníky z oboru, aby jim pomohli rozšířit jejich znalosti, a aby výsledkem byla hračka vyvedená do nejdrobnějšího detailu. Eperfa spolupracuje s Birdlife Hungary, Maďarským přírodovědným muzeem, Národním parkem Duna-Ipoly, Národním parkem Balaton a Pilis Forestry Ltd.

drevena_bilancni_vez_pro_deti

Hotová hračka balanční věž s lesními zvířátky

Udržitelná výroba

Respekt a odpovědnost za environmentální i sociální faktory jsou základními hodnotami v designu a výrobních procesech Eperfa. 

detska-kabelka

"Pomalá" výroba ledvinek Eperfa

Eperfa získává 95 % dřeva z národního parku Duna-Ipoly, přímo od lesníků, kteří tam udržují lesy a dbají na to, aby byl celý ekosystém dobře chráněn a aby o něj bylo postaráno.

Všechny hračky jsou vyráběny eticky, individuálními řemeslníky v malých dílnách v okolí Budapešti. Eperfa dbá na pohodu zaměstnanců a jejich vyvážené pracovní vytížení.

detska-kabelka-medved

Naše Linda s již hotovou kabelkou Eperfa

Eperfa se snaží neustále hledat nové možnosti spolupráce s maďarskými výrobci. Získávání materiálů tímto způsobem jim nejen pomáhá snížit naši uhlíkovou stopu, ale pomáhá také dalším malým výrobcům.

prace-v-dilne

Nahlédnutí pod ruce řemeslníků při práci na hračkách Eperfa

Jak jsme navštívili Annu z Eperfa

Při naší nedávné cestě do Budapešti jsme byli pozváni na návštěvu k majitelce a tvůrčí a kreativní duši Eperfa. Já z této návštěvy těžím dodnes. Anna je jedna z nejvíce inspirativních osob, se kterými jsem měla možnost se v životě potkat. Přivítala nás ve svém domě a dovolila nám nahlédnout do její pracovny. Mít možnost podívat se na její nákresy a návrhy novinek, které Eperfa chystá, bylo úžasné a nesmírně si této možnosti vážím. 

s-annou

Návštěva u Anny v jejím kreativním světě

Anna nás přivítala ve svém krásném domě, který je plný vintage nábytku, květin, modelů a obrázků brouků a ptáků. A já poznala, že Eperfa není póza a pouze business, ale že plně reflektuje preference Anny a jejích dcer. Vše je autentické, dělané s láskou a touhou udělat svět hezčí, hlavně dětem. ♥

anna

Anna - majitelka a designérka Eperfa

Líbí se Vám hračky a celkový způsob, jak Eperfa k jejich výrobě přistupuje? Sdílejte článek se svými přáteli na Facebooku a pomozte nám, aby se tak dostaly hračky do povědomí více lidí. 

Pokud byste se chtěli ohledně značky Eperfa na něco zeptat, klidně mi napište. 

poradim_vam_zakaznicky_servis

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení