Deka z alpaky ŠEDÁ Petit Kolibri

Ano, nejsem nejlacinější, ale zajímalo Vás někdy, jak sladce se spí na obláčku? Na obláčku, který je neskutečně hebký a jemný a vybízí k tomu zachumlat se do něj a zapomenout na všechny starosti, jako například na prázdnou láhev mléka nebo ztracený dudlík. 

srdcicko_odrazka vyrobeno z pravé vlny z baby alpaky

srdcicko_odrazka ruční výroba řemeslníky v Jižní Americe

srdcicko_odrazka extrémně jemná a měkká na dotek

srdcicko_odrazka značka vyznávající fair trade

Velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
2 900 Kč
Dostupnost: Skladem
Deka z alpaky ŠEDÁ Petit Kolibri

Detailní popis produktu

Nic se nevyrovná ruční práci! Tato neuvěřitelně měkká deka je vyrobená ze 100% baby alpakové vlny, která pochází ze spodní strany krku alpaky, kde je rouno nejjemnější. Věk a oholená část těla způsobují, že dětská alpaka je ještě měkčí a hebčí než běžná vlna z alpaky. Použijte ji v ložnici, obývacím pokoji, autě, letadle,…zkrátka kdekoliv, kam budou směřovat kroky Vašich zlatíček.

 alpakova-vlna-detska-deka

VLNA Z ALPAKY

Organická vlna z alpaky, kterou používá Petit Kolibri pro svou výrobu pochází zejména z Peru, která je jedním z největších vývozců alpakové vlny na světě. Díky udržitelným postupům v průběhu celého procesu (od chovu zvířat po výrobu v dílnách) zajišťují přírodní a eticky zhotovené produkty. Produkty se rodí pod rukama řemeslníků v Kolumbii a Peru, kteří se zaměřují na spojení tradičního řemesla a moderního designu. Jejich zkušenosti a moudrost pomáhají vyrábět ty nejlepší výrobky.

alpaky-petit-kolibri
Paní Concha, která spolupracuje s Petit Kolibri od jeho začátku a je součástí ženského kolektivu v Peru, kde se rodí produkty této značky. 

Vlna z alpaky je speciální vlákno, které je popsáno jako extrémně teplé, hypoalergenní a velmi měkké. Jeho výhody nesouvisí pouze s kvalitou, ale s celým chovatelským procesem. Tito tvorové jsou ke svému ekosystému mnohem šetrnější než jiné druhy zvířat, která nesou vlnu.

Další pozoruhodnou výhodou alpakové vlny je schopnost vláken přizpůsobit se teplotním výkyvům.  Alpaky žijí v nadmořských výškách od 2 500 do 4 500 metrů nad mořem po tisíce let a vydrží extrémní povětrnostní podmínky. Alpaky vyvinuly hedvábné, měkké a odolné vlákno, které má díky svým mikroskopickým vzduchovým kapsám jedinečné tepelné vlastnosti. Tyto kapsy umožňují vašim dětem dýchat skrz něj v teplých dnech a podobně zachycují tělesné teplo v chladném počasí. Příroda nemohla navrhnout lepší přírodní izolační vlákno.

vlna-z-alpaky-1

PÉČE

Produkty z alpaky perte RUČNĚ s jemným mýdlem a ve STUDENÉ vodě (použití horké vody vlákna „šokuje“ a mohlo by je zničit a proměnit v plsť). Nepoužívejte bělící prostředky, které by mohli produkty poškodit.  Nepoužíváme ani aviváž. Vyvarujte se jeho kroucení, ždímání, drhnutí nebo jiného nešetrného zacházení. 

NESUŠÍME V SUŠIČCE! Nedoporučuje se ani pověsit na šňůru, neboť díky nasáklé vodě by mohlo dojít ke ztrátě tvaru a vytahání. Sušte mimo přímé sluneční světlo na dobře větraném místě. 

NEŽEHLÍME! Pokud je oděv po usušení pomačkaný, můžete jej lehce napařit žehličkou (ale nežehlit!) nebo jednoduše zavěsit v koupelně, pustit horkou sprchu a produkty z alpaky se sami narovnaní díky páře.    

 

maminka_radi_a_doporucuje

 NELA BALUŠÍK

Maminka dvou dětí a zakladatelka malylojzo.cz

„Buďte skutečně důslední a dodržujte pokyny ohledně péče o deku. Byla by obrovská škoda zničit něco tak krásného, co prošlo rukami šikovných řemeslníků. Malý tip: Nedoporučujeme používat při praní dek aviváž, pokud byste přesto chtěli deky zjemnit, přidejte do vody pár kapek octa. Zápach octa po usušení zmizí“.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dětské deky
Barva: šedá
Složení: 100% vlna z baby alpaky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

petit_kolibri

Děti jsou naším zítřkem. Dopad, který budou mít na naši planetu, je ovlivněn principy, které je dnes učíme. 

Holandská značka PETIT KOLIBRI byla založena díky bezpodmínečné lásce k autentickým, organickým a přírodním produktům. Jejich výrobky se rodí z neústupného závazku podporovat udržitelnost životního prostředí a podpory místních komunit v Latinské Americe.

Veškeré produkty PETIT KOLIBRI přicházejí na trh s péčí a starostlivostí a ve vzájemně výhodném a transparentním vztahu s dodavateli. Fairtrade se stalo alfou a omegou této značku. Produkty se rodí pod rukama řemeslníků v Kolumbii a Peru, kteří se zaměřují na spojení tradičního řemesla a moderního designu. Jejich zkušenosti a moudrost pomáhají vyrábět ty nejlepší produkty.

Produkty značky jsou vyráběny z vlny z alpaky či baby alpaky, která pochází z Peru, jedné z hlavních zemí exportujících vlnu z alpaky. Výrobky splňující standarty 100 by OEKO-TEX®